WERSJA KONTRASTOWA
EN PL Polityka cookies


W sobotę 3. lutego poznaliśmy nazwiska laureatów tytułu Mikołowianina Roku 2017. Kapituła nagrodziła 7 osób:

Janina Kornas - Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia „SILOE”
Wieloletnia, ofiarna, pełną zaangażowania i poświęcenia działaczką na rzecz mikołowskich dzieci i osób starszych, m.in. wakacji jednego dnia dla seniora, półkolonii dla dzieci, darmowych korepetycji i wielu, wielu innych przedsięwzięć. Podejmuje także szereg działań na rzecz wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych.
 
Irena Bondel – założycielka i członkini zarządu Stowarzyszenia „Uśmiech”
Bezinteresownie oddana dzieciom i młodzieży, pomysłowa, mądra, opiekuńcza. Od 25 lat prowadzi kolonie letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży. Inicjuje współpracę z domami dziecka, Domami Pomocy Społecznej, pogotowiami opiekuńczymi, Caritas, MOPSem, parafiami katolickimi i ewangelickimi. Nadzoruje wszechstronną pomoc misjom afrykańskim, głównie z Kamerunu.

Łukasz Osmalak – działacz, inicjator Biura Św. Mikołaja
Silnie zaangażowany w życie Mikołowa. W latach 1996 – 2015 główny organizator lub współorganizator wielu wyjazdów dla dzieci i młodzieży m.in. na rekolekcje, kolonie z Bogiem, obozy sportowe, półkolonie czy ferie. W 2002r. powołał do życia Biuro Świętego Mikołaja, które od tego czasu wsparło kilka tysięcy potrzebujących w Polsce i na Ukrainie.

dr Paweł Kojs – dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Związku Stowarzyszeń
Od 2007r. nieprzerwanie na czele Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Od 2011r. jest prezesem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce – najstarszej i najważniejszej organizacji skupiającej większość ogrodów botanicznych w Polsce. Członek licznych rad naukowych i społecznych przy uczelniach wyższych i instytucjach państwowych. Inicjator  licznych projektów krajowych i międzynarodowych. Ambasador Mikołowa na arenie międzynarodowej.
 
Uczniowski Klub Sportowy SATORI
Działa w Mikołowie od 16 lat, zrzesza 400 osób w różnym wieku. Klub  organizuje obozy letnie i zimowe oraz liczne zawody sportowe. Wyniki i osiągnięcia klubowiczów to piękna wizytówka Mikołowa w całej Polsce. UKS Satori kilkakrotnie organizował Mistrzostw Polski w karate Fudokan w Mikołowie. Kilku wychowanków otrzymało powołanie do kadry Śląska i kadry narodowej.

prof. Władysław Szymański
Jeden z inicjatorów i dyrektorów artystycznych Mikołowskich Dni Muzyki (od 1991r.). Od roku 1985 wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach,  2008 – 2016 dziekan Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii, od września 2016r. Rektor Akademii. Odznaczony brązową odznaką Gloria Artis.
Koncertował w Austrii, Czechach, Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech – rozsławiając tam Mikołów. Od 1979r. organista bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie.

Firma Lumatech Sp. z o.o.
Firma Lumatech to wiodąca w Polsce i podbijająca rynki europejskie firma produkująca fronty meblowe oraz panele dekoracyjne. Należy do elitarnego grona Gazel Biznesu.  – grupy najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Lumatech prężnie działa w dziedzinie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – wspiera m.in. WOŚP w Mikołowie, Rajd Mikołowski, Mikołowski Bieg Uliczny, Hołda Race, Akcję Aktywację.

Specjalne wyróżnienie Burmistrza Mikołowa i dyplom otrzymała dwójka śmiałków: Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewickiego - organizatorzy Survival Expedition Tandemowe Trip Love za promocję Mikołowa podczas 8-miesięcznej wyprawy za koło podbiegunowe.
 
Tytuł Mikołowianina Roku przyznawany jest osobom lub instytucjom, które dzięki swoim osiągnięciom, działaniom i postawie wyróżniają się w Mikołowie na niwie kulturalnej, biznesowej, społecznej czy sportowej. To również osoby (lub firmy), które dzięki temu, co czynią, rozsławiają i promują nasze miasto – nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY!powrót do strony głównej | powrót do poprzedniej strony

Urząd Miasta
Rynek 16, 43-190 Mikołów

tel.: 32 324 85 00
faks: 32 324 84 00

um@mikolow.eu

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek: 7:30-17:00
Wtorek-Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-14:00

Administrator strony
promocja@mikolow.eu

Rzecznik Prasowy
Tomasz Rogula
tel.: 534 286 608
rzecznik@mikolow.eu

Mapa strony - Nota prawna - Wszelkie prawa zastrzeżone Mikołów 2017